Olivkoy Erken Hasat Naturel Soğuk Sızma Zeytinyağı (500ml)
Kapat

Olivkoy Erken Hasat Naturel Soğuk Sızma Zeytinyağı (500ml)

50,00 TL
2020-2021 Ekim tarihli üretimimiz olan Erken hasat sızma zeytinyağımız 0.6 asit oranında olup, doğallığı ile bir ilaç etkisi gösterir ve bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir. Yakıcılık, acılık ve meyvemsilik özellikleri yüksek bir zeytinyağıdır. Çağla, badem, muz, enginar, yeşil domates, çimen gibi meyvemsi kokular yoğun olarak hissedilir. Olivkoy erken hasat natürel sızma zeytinyağı ile salatalarınıza ve mezelerinize hem sağlık hem de lezzet ekleyin.
  Sepete Ekle
Biz Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım


Teşekkür Ederiz,
En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz
Olivkoy Erken Hasat Naturel Soğuk Sızma Zeytinyağı (500ml) ile Tamamlayıcı Ürünler

 • Üretim : 2020-2021 sezonu
  Asitlik Oranı : 0.6 asit
  Zeytin Özelliği : Ekim ayında yeşil zeytin tanelerinden sıkımını yaptık.
  Zeytinin Cinsi : Edremit Yağlık
  Sıkım Yöntemi :  Kontinü sistemde soğuk sıkım
  Üretim Yeri : Küçükkuyu/Çanakkale

   

   

  Olivkoy Erken Hasat Naturel Soğuk Sızma Zeytinyağı (500ml)
  Kaz Dağları eteklerinden,Küçükkuyu'dan... Türkiye'nin üstün lezzetli zeytinyağı...

  Erken hasat sızma zeytinyağımız Ekim ayı mahsülü.İlk Hasat Yeşil Zeytin Sızması, 2020 - 2021 sezonunda üretilmiştir asit oranı 0.6'tür.

  Ekim ayının ortalarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde özenle yere değmeden toplanır, delikli kasalarda fabrikamıza,bekletilmeden taşınır. Aynı gün içinde fabrikaya götürülen zeytinlerimiz sıkıma alınır. Aynı gün içinde sıkım yapılması ve kasalarla nakliyat,kızışma kaynaklı ağır koku oluşmasını önler.Böylelikle zeytin meyvesinin tadı daha temiz bir şekilde hissedilir.  

  28 C altında minimum su ilavesi ile iki fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) tekniği ile zeytinyağlarımız üretilir. Böyle üretim sonucunda, sağlık için yararlı olan vitaminler ve biofenoller en üst seviyede korunur.  

  Sıkımı yapılan zeytinyağlarımız, çelik krom tanklarımızın bulunduğu alanda muhafaza edilir.

  Yeşil zeytin tanelerimiz Edremit Yağlık cinsi ağaçlarımızdan hasat edilir. Bu zeytinlerden elde ettiğimiz zeytinyağının meyvemsi aroması belirgindir. Zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acımsı tat ve genizde yakıcılık oluşur. Zeytinyağımızda, sağlığımızın bekçiliğini yapan E vitamini , biofenoller, antioksidan vb değerler en yüksek seviyedir. 

  Ana yemeklerde kullanabileceğiniz gibi,sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi (içme), salatada ve mezelerde, pilavda ,ekmek , pizza, et marine ederken veya ızgara balık üstüne çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir. 

  Kazdağı'nın şifası soğuk sıkım erken hasat zeytinyağımızı afiyetle tüketin,şifa olsun...

  Çanakkale Küçükkuyu'dan sevgilerimizle.

 • özelllik

  Menşei Küçükkuyu/Çanakkale
  Sıkım Özelliği Soğuk Sıkım
  Ağaç Türü Edremit Yağlık
  Asit Oranı 0.5% Max
  Üretim Yöntemi Kontinü Sistem
 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:


Zeytin Bakkal | Çanakkaleden Üstün Lezzetli Zeytinyağı ve Organik Ürünler © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır