Kapat

Olivkoy Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı (5lt)

550,00 TL 435,00 TL
2021-2022 Yeni sezon Olivkoy erken hasat sızma zeytinyağı Yeşil zeytin tanelerinden sıkımını yaptığımız erken hasat zeytinyağımız yüksek polifenol içerir. Bu zeytinyağımızın doğal yapısında bulunan yüksek polifenol sayesinde sağlığınızı güçlü bir şekilde korur. Erken Hasat zeytinyağımız güçlü bir aromaya sahiptir. Şifa kaynağı erken hasat zeytinyağımız, yüksek polifenol içerdiğinden içtiğinizde gırtlakta yanma hissi oluşturabilir, hatta öksürtebilir. Bu doğal bir durumdur ve çok kıymetlidir.
  Sepete Ekle
Biz Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım


Teşekkür Ederiz,
En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz
Olivkoy Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı (5lt) ile Tamamlayıcı Ürünler
  • Üretim : 2021-2022 sezonu
  • Asitlik Oranı : Maksimum 0.8
  • Zeytin Özelliği : Ekim ayında yeşil zeytin tanelerinden sıkımını yaptık.
  • Zeytinin Cinsi : Edremit Yağlık
  • Sıkım Yöntemi :  Kontinü sistemde soğuk sıkım
  • Üretim Yeri : Küçükkuyu/Çanakkale

  Olivkoy Erken Hasat Naturel Soğuk Sızma Zeytinyağı (5litre)
  Kaz Dağları eteklerinden,Küçükkuyu'dan... Türkiye'nin üstün lezzetli zeytinyağı...

  Erken hasat sızma zeytinyağımız Ekim ayı mahsülü.İlk Hasat Yeşil Zeytin Sızması.

  Ekim ayının ortalarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde özenle yere değmeden toplanır, delikli kasalarda fabrikamıza,bekletilmeden taşınır. Aynı gün içinde fabrikaya götürülen zeytinlerimiz sıkıma alınır. Aynı gün içinde sıkım yapılması ve kasalarla nakliyat,kızışma kaynaklı ağır koku oluşmasını önler.Böylelikle zeytin meyvesinin tadı daha temiz bir şekilde hissedilir.  

  28 C altında minimum su ilavesi ile iki fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) tekniği ile zeytinyağlarımız üretilir. Böyle üretim sonucunda, sağlık için yararlı olan vitaminler ve biofenoller en üst seviyede korunur.  

  Sıkımı yapılan zeytinyağlarımız, çelik krom tanklarımızın bulunduğu alanda muhafaza edilir.

  Yeşil zeytin tanelerimiz Edremit Yağlık cinsi ağaçlarımızdan hasat edilir. Bu zeytinlerden elde ettiğimiz zeytinyağının meyvemsi aroması belirgindir. Zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acımsı tat ve genizde yakıcılık oluşur. Zeytinyağımızda, sağlığımızın bekçiliğini yapan E vitamini , biofenoller, antioksidan vb değerler en yüksek seviyedir. 

  Ana yemeklerde kullanabileceğiniz gibi,sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi (içme), salatada ve mezelerde, pilavda ,ekmek , pizza, et marine ederken veya ızgara balık üstüne çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir. 

  Kazdağı'nın şifası soğuk sıkım erken hasat zeytinyağımızı afiyetle tüketin,şifa olsun...

  Çanakkale Küçükkuyu'dan sevgilerimizle.

 • özelllik

  Aroma Yoğunluğu Orta Yoğunluk
  Menşei Küçükkuyu/Çanakkale
  Sıkım Özelliği Soğuk Sıkım
  Ağaç Türü Edremit Yağlık
  Üretim Yöntemi Kontinü Sistem
 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:


Zeytin Bakkal | Çanakkaleden Üstün Lezzetli Zeytinyağı ve Organik Ürünler © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır