Kapat

Olivkoy Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı (5lt)

220,00 TL 180,00 TL
Ekim ayında hasat ettiğimiz yeşil zeytin tanelerini sıkarak ürettik. Yapısındaki minör bileşenlerin yoğunluğundan ve oleuropein kaynaklı belli bir oranda acımsılık ve yakıcılık barındırır. Ferah taze aroması damağınızda;domates sapı,çağla,çimen ya da vanilyamsı hoş bir tat bırakır. Banarak,salatalarda,yemeklerde ya da direkt içerek rahatlıkla ve keyifle tüketebilirsiniz.
  Sepete Ekle
Biz Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım


Teşekkür Ederiz,
En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz
 • Olivkoy Erken hasat zeytinyağının kendine has hafif bir acılığı ve taze yaprak kokusunu andıran hoş bir kokusu vardır.Bu zeytinler işlendiğinde, daha düşük miktarda zeytinyağı elde edilir fakat nefaseti üstün niteliktedir.Ama bir zeytinyağının erken hasat olabilmesi için, ekim ayı başlarında ya da ortalarında toplanması ve henüz taneler kararmamışken işlenmesi gerekmektedir.Hasat dönemleri ülkemizde genellikle kasım-aralık aylarında olup, bu döneme ulaşan zeytinler, yeşil tanelere göre daha siyahımsı bir renge ve daha yüksek yağ oranına sahiplerdir.

  Ekim ayında yeşil zeytin tanelerini sıkarak üretiyoruz. Yüksek oranda polifenol ve minör bileşen içeren Olivkoy erken hasat sızma zeytinğımız vurgulu meyvemsi tadının yanında içerdiği faydalı bileşenler sayesinde sağlığınıza büyük değer katacaktır.

  Zeytin Bakkal olarak sizleri üstün lezzetlerimizle buluşturmaya devam ediyoruz...

  Erken hasat zeytinyağının ayırt edici özelliği, olgunluk dönemini henüz tamamlamış, yeşil zeytinlerin yağı olmasıdır.
  Erken hasat zeytinyağının kendine has hafif bir acılığı ve taze yaprak kokusunu andıran hoş bir kokusu vardır.Bu zeytinler işlendiğinde, daha düşük miktarda zeytinyağı elde edilir fakat nefaseti üstün niteliktedir.Ama bir zeytinyağının erken hasat olabilmesi için, ekim ayı başlarında ya da ortalarında toplanması ve henüz taneler kararmamışken işlenmesi gerekmektedir.Hasat dönemleri ülkemizde genellikle kasım-aralık aylarında olup, bu döneme ulaşan zeytinler, yeşil tanelere göre daha siyahımsı bir renge ve daha yüksek yağ oranına sahiplerdir.


  Erken hasat sızma zeytinyağının ayırt edici özelliği, olgunluk dönemini henüz tamamlamış, yeşil zeytinlerin yağı olmasıdır.

  Olivkoy özel seri bu üst sınıf yağı; salata, mezeler ve kahvaltıda çiğ olarak tüketebilirsiniz. Ayrıca yemeklerinizde de güvenle kullanabilirsiniz.

 • özelllik

  Aroma Yoğunluğu Orta Yoğunluk
  Menşei Küçükkuyu/Çanakkale
  Sıkım Özelliği Soğuk Sıkım
  Ağaç Türü Edremit Yağlık
  Asit Oranı 0.5% Max
  Üretim Yöntemi Kontinü Sistem
 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:


Zeytin Bakkal | Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı, Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin,Zeytinyağı Sabunu © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır