Kapat

Olivkoy Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı (5lt)

590,00 TL 520,00 TL
Dünyada oksijen yoğunluğunun en yüksek bölgelerinden birisi olan Kazdağı'nda ürettiğimiz Olivkoy erken hasat zeytinyağı özel bir tada sahiptir. Damakta iz bırakan, meyvemsi lezzeti ile öne çıkan Olivkoy, damak tadınızı zenginleştirir, sağlığınızı korur.
  Sepete Ekle
Biz Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım


Teşekkür Ederiz,
En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz
Olivkoy Erken Hasat Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı (5lt) ile Tamamlayıcı Ürünler
  • Üretim : 2021-2022 sezonu
  • Asitlik Oranı : Maksimum 0.4
  • Zeytin Özelliği : Ekim ayında yeşil zeytin tanelerinden sıkımını yaptık.
  • Zeytinin Cinsi : Edremit Yağlık
  • Sıkım Yöntemi :  Kontinü sistemde soğuk sıkım
  • Üretim Yeri : Küçükkuyu/Çanakkale

  İlk Hasat Yeşil Zeytin Sızması, 2021 - 2022 sezonu.

  Olivkoy Erken Hasat Naturel Soğuk Sıkım Zeytinyağı (5lt)
  Kaz Dağları eteklerinden, Küçükkuyu'dan... Türkiye'nin en sevilen hakiki zeytinyağı...

  Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde özenle yere değmeden toplanır, bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır.27 C altında 2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle zeytinyağlarımız üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler, polifenoller en üst seviyede tutulur.

  Zeytinyağlarımızın sıkımı yapıldıktan sonra çelik krom tanklarda saklamaya alınır.Böylelikle ışık, hava ile temas ve sıcaklıktan korunmuş olur.

  Olivkoy Erken Hasat Zeytinyağı yeşil meyvemsi aromaya sahip, zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acılık ve genizde yakıcılık oluşturmaktadır. Sağlık icin gerekli olan E vitamini , bio fenoller, antioksidan vb değerler en yüksek seviyedir.

  Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi, salata ve mezelerde, pilav , makarna ,ekmek , pizza ve ızgara balık üstüne çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir. Sofralık ve yemeklik için de uygundur.

  Kazdağı'nın en iyi zeytinyağı olan Olivkoy'u afiyetle tüketin...


  Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nedir ?

  Zeytinlerimiz toplandıktan sonra 27 derece nin altındaki sıcaklıkta, sıkılarak üretildiği için soğuk sıkım zeytinyağı sınıfına girer. Daha yüksek sıcaklıklarda sıkılan zeytinyağları ise sıcak sıkım yöntemiyle sıkılmış olur. Soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen Olivkoy zeytinyağı, zeytin meyvesinden gelen antioksidanları , faydalı diğer bileşikleri ve aromaları daha fazla içerir. Soğuk sıkım yönteminde sıcak sıkıma göre yağ verimi düşük fakat zeytinyağı içerik kalitesi yüksektir, dolayısıyla daha maliyetlidir.

  Dünyada oksijen yoğunluğunun en üst seviyelerde olduğu Kazdağı'nın eteklerinde Olivkoy soğuk sıkım zeytinyağını üretirken, insan sağlığına ve gelecek nesillerin sağlıklı olmasına katkı sağlama düşüncesiyle üretiyoruz.

  Olivkoy Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

  Kazdağı'nın yüksek rakımlı bölgelerinde bulunan zeytinlerimizi mevsiminde, en uygun şekilde hasat ediyoruz. Hasar görmeyen sağlıklı zeytin meyvelerini bekletmeden sıkıma sokuyoruz. 27 santigrat derecenin altında sıkımı yapılan zeytinlerimizden elde edilen Olivkoy erken hasat zeytinyağı insan sağlığı için şifa kaynağı olmakta.

  Olivkoy soğuk sıkım zeytinyağı, zeytinin doğal yapısında bulunan vitaminlerini ve besin değerlerini koruyacak şekilde sıkılmasından kaynaklı gıda ürününden çok, ilaç niteliğinde faydaları bulunmaktadır. Sağlık açısından bir hazine olan zeytinyağımız, Olivkoy güvencesiyle sizlere ulaşıyor.

  Soğuk Sıkım Zeytinyağının Doğal Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

  Soğuk sıkım yöntemi, zeytinin vitaminlerini ve besin değerlerini koruduğundan soğuk sıkım zeytinyağında sıkıma giren zeytin sağlıklı ve korunmuş ise zeytinden gelen güzel tad ve kokuyu yağda hissedersiniz. Kokladığınızda güzel kokular almanız, sizi rahatsız edecek kötü kokular almamanız gerekir. Dil üzerine aldığınızda dil de kötü bir tad alınmamalı, hafif olsa da dil üzerinde acılık ve genizde yakıcılık hissedilmeli.Bunu duyusal olarak almanız zeytinyağındaki kalitenin korunduğuna bir işarettir.

  Her zeytinyağının aroması aynı olmaz. Bunun birçok nedeni vardır. Zeytinyağındaki tat farkının nedenleri, zeytin meyvesinin çeşidine, toplanma zamanına ve üretim metoduna göre değişir. Peki kalitesi korunmuş hakiki Olivkoy erken hasat zeytinyağının tadı nasıldır ? Olivkoy erken hasat zeytinyağımızdan bir tatlı kaşığı kadar ağzınıza alıp 5 saniye bekletip içtikten sonra taze biçilmiş çimen, çağla, badem , elma, domates, roka, tere acılığı vb tad ve kokuları almak mümkün olabilmektedir. Zeytinyağımızın doğal yapısında bulunan aldehitlet ve ketonlar nedeniyle doğallığın lezzeti en üst seviyededir.

  Soğuk sıkım zeytinyağını alırken dikkat edilmesi gerekenler bunlardır diyebiliriz. En iyi zeytinyağı hangisidir, en üst seviyede kaliteyi nasıl anlarım soruları aklınızda varsa bu detayları göz önünde bulundurabilirsiniz. Olivkoy Zeytinyağı olarak sizlere en iyisini sunmanın azmi içindeyiz.

  Neden Olivkoy Soğuk Sıkım Zeytinyağını Tercih Etmelisiniz?

  Olivkoy zeytinyağı Türkiye'de oksijen yoğunluğunun en yüksek bölgesi olan Kazdağları'nda üretilmektedir.
  Şakran, Midilli ya da Edremit yağlık diye bilinen zeytin ağacı cinsinden üretim yapmaktayız. Bu zeytin cinsinin, yağı güçlü bir nefasete sahiptir.
  Toplanan zeytinlerimiz pestisit içermez
  Kaz Dağları eteklerinde yetişen zeytinler bulunduğu iklim ve doğa koşulları ile ülkemizin, hatta dünyanın sayılı en lezzetli zeytinyağlarının elde edildiği yer olarak bilinir.
  Geçmişten gelen tecrübemiz ile ürettiğimiz Olivkoy Zeytinyağı en doğal, en iyi soğuk sıkım zeytinyağı sınıfındadır.

  Çanakkale Küçükkuyu'dan sevgilerimizle.

 • özelllik

  Aroma Yoğunluğu Orta Yoğunluk
  Menşei Küçükkuyu/Çanakkale
  Sıkım Özelliği Soğuk Sıkım
  Ağaç Türü Edremit Yağlık
  Üretim Yöntemi Kontinü Sistem
 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:


Zeytin Bakkal | Çanakkaleden Üstün Lezzetli Zeytinyağı ve Organik Ürünler © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır