Kapat

Taş Baskı Natürel Sızma Zeytinyağı

Taş baskı zeytinyağı, eski üretim teknikleri kullanılarak, uzun ve zahmetli bir süreç sonrasında üretilir. Kendi ekseni etrafında dönen taşlar haznedeki zeytinleri ezerek hamurlaştırır. Hamur haline gelen zeytin daha sonra özel torbaların içerisine doldurulduktan sonra bu torbalar baskı ustası tarafından elle düzeltilip hidrolik preslere düzgünce yerleştirilir. Presler yavaş yavaş kapanarak torbalardaki hamurları sıkar. Bu sıkıştırma esnasında torbaların kenarından sızarak akan yağ alttaki haznede biriktirildikten sonra buradan alınarak başka bir kaba aktarılır. Daha sonra presler gevşetilerek torbaların ağzı açılır,hortumla torbaların içerisine su tutulur ve tekrar baskı makinesine yerleştirilerek yeniden presle sıkıştırılır. Böylelikle hamurun içerisindeki yağın çok büyük bir bölümü alınmış olur. Zeytin öz suyu ve posası ile elde edilen bu yağ daha sonra damıtılarak, posasından ve öz suyundan ayrılır ve bu yağa da “Taş Baskı Zeytinyağı” denir.

Olivkoy özel seri bu üst sınıf yağı; salata, mezeler ve kahvaltıda çiğ olarak tüketebilirsiniz. Ayrıca yemeklerinizde de güvenle kullanabilirsiniz. Zeytinin yüzlerce senelik kadim lezzetini alacağınız bu yağımızı oldukça beğeneceksiniz.

Limit:
2 sonuçtan 1 ile 2 arası görüntüleniyor.


Zeytin Bakkal | Çanakkaleden Üstün Lezzetli Zeytinyağı ve Organik Ürünler © 2022 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır