Kapat

Zeytinyağı Markaları


Zeytinyağı Markaları

En iyi zeytinyağı markası hangisidir ? Siz de takdir edersiniz ki, dijital dönüşüm çağında alışkanlarımızın büyük bir çoğunluğu dönüşüp değişmekte. Eskiden daha zahmetli, emek isteyen birçok işi artık daha pratik ve konforlu bir şekilde yapar olduk. Tabii bu dönüşüm bizim bazı alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Bunlardan birisi de zeytinyağı satın alırken nelere dikkat ettiğimiz gerçeği. Şimdi dijital dönüşüm çağında, oturduğumuz yerden bir dokunuşla Kuzey Ege’nin bahçelerinden, tazecik sıkımı yapılmış bir zeytinyağı satın alabiliyoruz. Bu hız ve konforun hayatımıza birçok fayda sağladığı ortadır. Bu dönüşüm çağında iyi zeytinyağı almak isteyen birçok insanın aklında hep aynı sorular var aslında. Bunlardan birisi “  Türkiye’nin en iyi zeytinyağı markaları hangileri ?” sorusu. Buna göre bu iyi markaları araştırıp, doğru karar vermek istiyoruz. Bu isteğimiz çok haklı ve yerinde. Gelin bu yazıda zeytinyağı markaları konusunu işleyelim.

En iyi zeytinyağı markası hangisi ? sorusu sizin de aklınızda ise cevabı peşinen verelim, en iyi zeytinyağı markası yoktur; en iyi zeytinyağı markaları vardır. Belki ilk on listesi diye bir listemiz olabilir. Son senelerde gelişen teknolojiyle beraber zeytinyağı üretimi yapan çiftçilerde de gelişim ve dönüşümler söz konusu. Eskiden traktörün römorkuna kürek kürek atılan zeytinler, günlerce sıkımhane de bekler ve öyle zeytinyağı elde edilirdi. Tabii böyle bir yöntem ile sıkımı yapılan zeytinyağında; ransid, küfleşme, mantarlaşma gibi ağır kusurlar olmaktaydı. Ve bir dönem damak tadımız bu kusurlu zeytinyağına alıştı. Ancak 2020 yılı itibari ile zeytinyağı üreticilerinin ekseriyeti daha bilinçli ve üretimi daha kusursuz. Hava alan delikli kasalarda, aynı gün sıkımı yapılan sağlıklı zeytin meyvelerinden elde edilen zeytinyağı çok daha iyi ve şifalı. Böylesi bir süreç daha maliyetli olsa da doğru olanı. Çünkü iyi zeytinyağına olan ihtiyaç ekmek kadar, su kadar gerekli.

Türkiye’nin en iyi zeytinyağı markası hangisi sorusu yerine ‘ en iyi zeytinyağı markaları ‘ diye araştırma yapmamız çok daha uygun olacaktır. Bu markaların içinde ilk on listesinde olabilecek markalardan birisi de ‘ Olivkoy Zeytinyağı’dır. Kuzey Ege’nin kendine özgü, meyvemsi tadını Türkiye’nin birçok iline ulaştıran Olivkoy Zeytinyağı yaklaşık dört yıldır müşterilerine Kazdağı’nın şifasını sunmaktadır. Açık, şefaf ve önce insan odaklı yaklaşımıyla farklı bir yol benimseyen Olivkoy zeytinyağı iddiaalı markalarımızdan birisidir.

 

En iyi zeytinyağı hangisidir ? İyi zeytinyağının taşıması gereken özellikleri daha önce başka bir makalemizde değinmiştik. Blog sayfamızdan bu yazımızı okuyabilirsiniz. Ama bu yazımızda kısa değinmek gerekirse en iyi zeytinyağı; doğru üretilmiş zeytinyağıdır. Toprağın bakımından, ağacın bakımına, doğru hasat etmeden, bekletmeden sıkıma sokulmasına kadar birçok detay zeytinyağının karakter çizgisini belirler. O yüzden zeytinyağı kaç asit sorusundan önce zeytinyağının üretim tekniklerine, ağacın bakımına, üretim yapan çiftçinin ne kadar bilinçli olduğuna dikkat etmemiz çok daha doğru olacaktır. “Altı ucu zeytinyağı neden bu kadar detaya bakayım ki ?” sorusu aklınıza geldiyse bir detaya dikkat vermenizi rica ederiz. İlaç alırken hangisi olduğunun pek önemi yok, ilaç olsun da nasıl oluyorsa olsun diyor muyuz ? Demeyiz. Çünkü ilaç sağlığımızı doğrudan etkileyen bir üründür. Zeytinyağı da aynı şekilde sizin sağlığınızı doğrudan etkiler. O yüzden hatalı kusurlu zeytinyağı yerine kalitesi korunmuş, bilinçli üretimin mahsülü olan hakiki soğuk sıkım zeytinyağı bir ilaç gibi size tesir eder ve nasıl hissedeceğinizi de etkiler. Zeytinyağı ile iyi hissetme arasında güçlü bir bağ vardır.

En iyi zeytinyağı doğru üretilmiş olandır. Evet doğru üretimi yapılmış, korunmuş zeytinyağı en iyisidir. Bu yüzden zeytinyağı üreticilerinin bilinçli üretimiyle hayata geçmiş zeytinyağı markalarının ana karakterini belirleyen doğru ve şeffaf yapılan üretimdir.  Bugün zeytinyağının faydaları konusunda kimsenin bir şüphesi yok. O zaman asıl konuşmamız gereken konu en doğru üretimi yapan zeytinyağı markaları olmalıdır. Bu noktada size büyük fayda sağlayacak olan tavsiyemiz ‘Olivkoy Zeytinyağı’nı denemenizdir. Hem ürün hem de hizmet kalitesi ile öne çıkan, genç markalarımızdan birisi olan Olivkoy zeytinyağı iyi üretimin şifasını barındırır. Tercihiniz şifa ve lezzet ise ilk on listesinde olabilecek zeytinyağı markaları içinden Olivkoy size iyi gelecek.

Şifanız Kazdağı’ndan olsun.

Türkiye’nin en iyi, üstün lezzetli zeytinyağı Olivkoy. Şifanız Kazdağı’ndan olsun.
Zeytin Bakkal | Çanakkaleden Üstün Lezzetli Zeytinyağı ve Organik Ürünler © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır