Kapat

Sızma Zeytinyağı Satın Al , Mutlu ol


Sızma Zeytinyağı Satın Al , Mutlu ol

"Ne yerseniz osunuz"sözünü duymayan var mıdır acaba :) henüz duymayanlar için kısacık bir açıklık getirelim bu söze. İnsan ruhen ve bedenen hep beslenen bir canlıdır. Okuduğunuz kitaplar, dinlediğiniz şarkılar, muhabbet ettiğiniz insanlar sizi ruhen besler ve şekillenmenizde etkili olur. Bir de fiziki olarak "yiyerek" beslenme vardır ki bu beslenme doğrudan bedenimizi ilgilendirse de dolaylı olarak ruhumuzu da tesir eder.

Anadolu'da sıkça kullanılan bir söz vardır. "Çok et yiyen merhamet duygusunu kaybeder." diye bu söz ne kadar doğrudur bilinmez, tartışmalıdır lakin yine de beslenme konusunun ruh dünyamıza etki ettiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bu konuda Doç.Dr Serkan Karaismailoğlu'nun "Beyinde ararken bağırsakta buldum." kitabı bu alanda oldukça teferruatlı bilgilere sahiptir. O kitapta ilgi çekici bilgi şudur; bağırsaklarımızın ikinci beynimiz olduğu. Bildiğiniz gibi en hayati organımız beyindir. Tüm  içsel ve dışsal komutlar beynimiz tarafından yönetilmektedir. Beyinden sonra bağırsakların ikinci beyin olmasının nedeni, bağırsakta birçok hormonun salgılanıyor olmasıdır. 

Mutluluğun bir ruh hali olduğunu düşünebilirsiniz, bir noktaya kadar haklı olabilirsiniz. Ancak tamamiyle bir ruh halidir diyemeyiz mutluluk için. Çok basit bir örneği hatırlayın lütfen çikolata yiyen çoğu insan mutlu olur. Bu tesadüf olabilir mi ? :) Tabii ki hayır. Yediğimiz gıdalar sonrası sindirim esnasında,öncesinde ve sonrasında bazı hormonlar salgılanır. Bunların salgısı sonrası ruh hali etkilenir. O yüzden mükellef bir sofra, hemen hemen herkesi mutlu eder. O yüzdendir ki "Ne yerseniz osunuz" sözü söylenegelmiştir.

Sızma Zeytinyağının Mutluluk Üzerindeki Etkisi Nedir ?

Vücudumuzda var olan hücre sayısının tam 10 katı kadar faydalı bakterinin bağırsaklarımızda yaşadığını biliyor muydunuz ? Peki bu kadar çok bakterinin üzerimizdeki etkilerinin farkında mıyız ? Kendinizi iyi hissetmediğinizde bir tabağa zeytinyağı dökün, bir parça kekik ve ekşi mayalı ekmekle banarak tüketin, birkaç saat sonra daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz. Peki ne değişti, insan bir parça zeytinyağı ile nasıl mutlu olabilir ? Bunun nedeni, bağırsak floramızda yer alan bu faydalı bakterilerin doğru beslenmesinden kaynaklıdır. Sağlıklı bir gıda ürünü tükettiğimizde endorfin ve seratonin salgılanır, sonrasında kendimizi daha iyi hissederiz.

Doğal Beslen, Zeytinyağı Al

Zeytinyağı satın almak sadece mutfağınızdaki yemeğin ihtiyacı mı sizce ? Elbette hayır. İyi zeytinyağı öncelikle bağırsaklarınızdaki faydalı bakterilerin ihtiyacı. O yüzden kalitesi korunmuş, soğuk sıkım bir zeytinyağı satın aldığınızda, en çok bu bakteriler memnunn olur, sonrasında da siz mutlu olursunuz.

Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı Fiyatları Yüksek mi ?

Bugün hastaneye gitseniz ve sizde kötü bir hastalığın (kanser,verem,solunum yetmezliği vs) teşhisi konulsa,tedavinin pahalı mı yoksa ucuz mu olduğunu düşünür müsünüz ? Elbette hayır. Peki bu hastalıkların nasıl oluşuyor ? Genetik faktörlerin yanında stres ve sağlıksız beslenme zaman için vücudumuzu zayıflatır ve bir süre yenik düşürebilir. Aslına bakarsanız her gün kanserli hücre vücudumuzda meydana gelir. Lakin vücudumuzun savunma sistemi bu hücreleri ortadan kaldırır ve kontrolsüz bölünmesini önler. Eğer biz iyi ve doğru beslenmezsek, uzun süreli stres ya da depresyona maruz kalırsak vücudumuzun savunma sistemi zayıflar ve zaman içinde çöker. Zaten hastalık dediğimiz şey de tam olarak budur. Vücudumuzun savunma mekanizmasının çökmesi. O yüzden sızma zeytinyağı satın alırken fiyatın ucuzuna gideyim derken sahte bir ürün satın almayın. Sahte ya da hileli bir zeytinyağı vücudunuza faydadan daha çok zarar verir. Pahalı zannettiğimiz iyi zeytinyağının belli bir maliyeti vardır, bu maliyeti vücudumuzun sağlığı için yapılmış bir yatırım gibi düşünebilirsiniz. Soğuk sıkım sızma zeytinyağı satın almak sizi uzun süreli dönemde daha sağlıklı ve zinde yapacaktır.

Doğru Zeytinyağı Satın Al

Tabii ki dikkat etmemiz gereken ayrıntılar var. Dışarıdan her zeytinyağı birbirine çok benzer gözükse de içeriği aynı değildir. Satın alırken, zeytinyağı üreticisini iyi tanımak ve sonra da ürünü bilmek gerekir. Zeytinyağının sadece oleik asit oranına bakmak bizi yanıltabilir. Zeytinyağı üreticisine doğru sorular sorarak genel bir bilgi almamız gerekir. Hangi bölgenin zeytinyağı iyidir sorusundan daha önemli bir soru varsa zeytinyağı üreticisi kimdir, nerede, nasıl, hangi şartlarda üretim yapmaktadır soruları daha önemli. Butik zeytinyağı üreticisi kişi olması gereken standartları uyguluyorsa, özeli bir üretim süreci varsa,kuvvetle muhtemel kusursuz bir zeytinyağı satın almak mümkün.

2020 Zeytinyağı Fiyatları Nedir ? Zeytinyağı Nereden Alınır ?

2020 yılı itibari ile artan kur farkı ve enflasyon kaynaklı fiyatlar bir miktar yükselmiş olsa da, geçtiğimiz seneye göre bu fark çok düşük orandadır. Hatta zeytinyağının fiyatının düştüğünü bile düşünebiliriz. Artan maliyetlere ek olarak bir de zeytinyağında gerçek enflasyon oranında zaman yapılsa, bugünkü rakamların çok daha üstünde bir fiyat belirlenmesi gerekirdi.  İnsanların alım gücünün çok üstüne çıkmamak adına bu noktada zeytinyağı üreticileri fiyatlarını olması gereken noktaya taşıyamamaktadır.  

Kazdağının üstün lezzetli markası Olivkoy Zeytinyağı ile siz de sağlıklı beslenin,  daha uzun ve sağlıklı bir ömür sürün.

Çanakkale, Küçükkuyu'dan selamlar, sevgiler.

Zeytin Bakkal
Zeytin Bakkal | Çanakkaleden Üstün Lezzetli Zeytinyağı ve Organik Ürünler © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır