Kapat

Olgun Hasat Naturel Soğuk Sızma Zeytinyağı (1000ml)

35,00 TL
Ekim ayında yeşil olan zeytin taneleri kasım ve aralık ayında siyaha dönmeye başlar. Zeytin tanesi olgunlaşmaya başlayınca daha fazla yağ vermeye elverişli olur. Bu dönemde hasat ettiğimiz zeytinleri sıkarak, maksimum 0.8 asit oranına sahip,soğuk sıkım natürel sızma zeytinyağımız hem lezzetli hem de hafiftir. Yemeklerde,pilavda hatta kızartmada dahi kullanabilir,lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Bununla beraber salata,sos ya da banarak afiyetle tüketebilirsiniz.
  Sepete Ekle
 • Adatepe ve Yeşiyurt köyleri arasındaki bahçelerimizden Kasım-Aralık aylarında zeytinler olgunlaşmaya başlayınca özenle yere değmeden toplanır.Toplanan zeytinler bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir.  

  27 C altında en az su ilavesi ile 2 fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemiyle zeytinyağlarımız üretilir. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur.  

  Günlük tüm soğuk ve sıcak yiyecekler için idealdir. Direkt ve sofralık/yemeklik için uygundur.

  Afiyetle tüketin...

 • özelllik

  Aroma Yoğunluğu Orta Yoğunluk
  Menşei Küçükkuyu/Çanakkale
  Sıkım Özelliği Soğuk Sıkım
  Ağaç Türü Edremit Yağlık
  Asit Oranı 0.5% Max
  Üretim Yöntemi Kontinü Sistem
 •  Bu ürünle ilgili yorum yapabilirsiniz
  Oyla:


Zeytin Bakkal | Soğuk Sıkım Natürel Sızma Zeytinyağı, Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin,Zeytinyağı Sabunu © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır